«Καθάρισε» με Αερωπό και τώρα Ολυμπιακός!

Ο ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV πήρε τη νίκη κόντρα στον Αερωπό με 35-25 στην πρεμιέρα του δευτέρου γύρου του πρωταθλήματος και κοιτάζει τώρα τα επόμενα κρίσιμα παιχνίδια κόντρα στον Ολυμπιακό και τον Διομήδη Άργους σε πρωτάθλημα και κύπελλο αντίστοιχα.

Θυμηθείτε εδώ τη διακύμανση του αγώνα

Ο δικέφαλος μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, ωστόσο ο Αερωπός κατάφερε να είναι αρκετά ανταγωνιστικός καθώς όχι μόνο ισοφάρισε αλλά πέρασε και μπροστά στο σκορ στα πρώτα 15 λεπτά. Στη συνέχεια ο ΠΑΟΚ είχε ένα μικρό «ξέσπασμα» με 3 συνεχόμενα τέρματα μπαίνοντας και πάλι σε θέση οδηγού. Στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου, ο δικέφαλος κατάφερε να πάρει μια διαφορά ασφαλείας κλείνοντας το ημίχρονο με 5 τέρματα διαφορά (19-14).

Στο δεύτερο μέρος οι ασπρόμαυροι μπήκαν με το πόδι στο γκάζι και έτσι άνοιξαν ακόμα περισσότερο τη διαφορά τους. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μαζέψουν και πάλι τη διαφορά στα 5 γκολ, ωστόσο οι γηπεδούχοι διαχειρίστηκαν καλά την απόσταση που είχαν και έφτασαν έτσι στη νίκη με 35-25.

Για τον δικέφαλο πρώτοι σκόρερ ήταν οι Πετρίδης και Κέζιτς με 6 τέρματα, ενώ ο τερματοφύλακας της ομάδας Κοτανίδης Κώστας ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 17 αποκρούσεις!

Ακολουθεί πρόγραμμα «φωτιά» για τον ΠΑΟΚ καθώς έχει δύο δύσκολες αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα κμε τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό και για το κύπελλο με τον Διομήδη Άργους αντίστοιχα.

ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV – ΑΕΡΩΠΟΣ ΈΔΕΣΣΑΣ 35-25

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 5-4, 7-8, 13-11, 15-13, 19-14 (ημχ.) 23-16, 25-19, 26-20, 30-23, 32-24, 35-25

ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Ζάγκας, Παλάσκας 5, Τσίλης 2, Νικολαΐδης 4, Κοκώνης 3, Αποστόλου, Πετρίδης 6, Οικονόμου 1, Καλόμοιρος 1, Μασρτορογιάννης 1, Κυπραίος 3, Κολοβός 1, Πέγιοβιτς 1, Κέζιτς 6, Βεσελίνοβιτς 1, Κοτανίδης.

ΑΕΡΩΠΟΣ ΈΔΕΣΣΑΣ (Πηλαλίδης Γιάννης): Αθανασίου, Τζουβάρας Π. 1, Μαυρόπουλος, Τζουβάρας 2, Κράλλης 4, Ανγκέλοφ, Δημάκης 2, Ντράκσιτς 7, Βαφείδης 6, Κυριμλίδης, Κυριακού 3, Λιόφης, Αρβανιτίδης, Τριανταφύλλου, Μησιρλίδης.

Διαιτητές: Μπέτμαν-Τζαφερόπουλος, Δίλεπτα: 4-3, Πέναλτι: 3/3-4/5