Μεγάλη νίκη για τον Μ. Αλέξανδρο Γιαννιτσών

Σπουδαία νίκη πήρε ο Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών καθώς επικράτησε με 26-25 της Αναγέννησης Άρτας μέσα στην έδρα του.

Θυμηθείτε εδώ τη διακύμανση του αγώνα

Οι δύο ομάδες ήταν χέρι χέρι στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα. Στο πρώτο μέρος η ομάδα της Άρτας κατάφερε να πάρει ένα ελαφρύ προβάδισμα με τρία τέρματα, ωστόσο ο Μ. Αλέξανδρος κατάφερε όχι μόνο να ισοφαρίσει, αλλά και να πάρει αυτός τη θέση του οδηγού στον αγώνα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι είχαν το προβάδισμα αλλά ήταν η σειρά των φιλοξενούμενων να φέρουν και πάλι το ματς στα ίσια. Στα τελευταία δύο λεπτά του αγώνα ο Μ. Αλέξανδρος είχε την ψυχραιμία, κράτησε τη διαφορά και έφτασε στη μεγάλη νίκη.

Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ – ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ 26-25

Τα πεντάλεπτα: 0-1, 1-4, 4-6, 5-7, 8-8, 12-11 (ημχ.) 14-14, 17-15, 18-17, 20-19, 24-22, 26-25

Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ (Αλέξανδρος Ταρινίδης): Παρασκευαΐδου, Τροχίδου 8, Πλιόγκα, Πυριτίδου, Ντιμτσούδη 4, Ξηρίδου 3, Τρελοπούλου, Αναστασίου 4, Παύλου 1, Λαζαρίδου 1, Παπαδοπούλου, Μαντζίρη, Ζιάγκα 5, Τομίδου, Σπυρίδου.

ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ (Ιόνκα Δήμου): Μάμαλη, Μπαλάφα 6, Σκούτελα 1, Καλοΐδη 2, Σμαρδέλη 3, Βέμη 2, Σκάρα 6, Βράτσεβα 5, Παπανδρέου, Κουρέλη, Καλατσνίκοβα.

Διαιτητές: Θεοδοσίου-Μπουγιάκας, Δίλεπτα: 5-5, Πέναλτι: 2/3-2/2