Άνετα ο ΠΑΟΚ

Εύκολο απόγευμα είχε ο ΠΑΟΚ στη Μίκρα καθώς επικράτησε του Πανοράματος με 39-12. Έτσι πέτυχε την δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα σε ισάριθμους αγώνες.

Θυμηθείτε εδώ τη διακύμανση του αγώνα

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να έχουν κάποια χαμένα σουτ στα πρώτα λεπτά, ωστόσο ο ΠΑΟΚ πήρε γρήγορα το προβάδισμα με 6-1 στα πρώτα 11 λεπτά. Μάλσιτα, το Πανόραμα πέτυχε το πρώτο του τέρμα στο 9ο λεπτό. Όσο περνούσε η ώρα ο Δικέφαλος πήρε κεφάλι στο σκορ και πήγε στα αποδυτήρια με το υπερ του 19-5.

Στο δεύτερο μέρος η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε. Ο τεχνικός του Δικεφάλου Δημήτρης Πελεκίδης είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει σχήματα και πάικτριες. Μάλιστα, η Τσικνάκη που αντικατέστησε την Καμπόιμ έδειξε αρκετά καλά στοιχεία με αρκετές αποκρούσεις. Έτσι ο ΠΑΟΚ πήρε τη νίκη με 39-12 και έφτασε τους 4 βαθμούς.

ΠΑΟΚ – ΠΑΝΟΡΑΜΑ 39-12

Τα πεντάλεπτα: 2-0, 4-1, 8-2, 10-4, 13-4, 19-5 (ημχ.) 24-5, 29-5, 32-6, 34-8, 36-10, 39-12

ΠΑΟΚ Mateco (Δημήτρης Πελεκίδης): Ματαρώνα 1, Φερφόλια 9, Χατζηπαρασίδου 10, Ζυγούρα 5, Γκάτζιου 4, Καμπόιμ, Νίκολιτς, Βαφειάδου, Κωστοπούλου 1, Μούρνου 3, Παναγιωτίδου, Τσικνάκη, Σαμολαδά 4, Κρίτζαλη, Μεντεσίδου 1, Κατσούνη 1.

HONDA ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Έλενα Κουμιτσάρσκα): Κουτσιμπάνη, Ράτσικα, Σπανού, Αναστασιάδου, Αργυροπούλου 2, Ευσταθιάδου, Παπαδοπούλου Α. 2, Κουκλοτίδου, Παπαδοπούλου Γ. 2, Κυρικλίδου 2, Αμανατίδου 1, Τσερέπη, Καραβέλη, Προκοπίδου, Λιούκα, Κουλούρη 3.

Διαιτητές: Γράψας-Κυριάκου, Δίλεπτα: 1-5, Πέναλτι: 3/4-1/2