Πρόγραμμα και Διαιτητές (4-5/11/2023)

ked-oxe ΚΕΔ

Σάββατο 4 Νοεμβρίου 2023 Α2 Ανδρών (3η αγωνιστική) Βριλησσίων 15:00, ΕΣΝ Βριλησσίων- Ακαδημία Πάτρας (Φωτακίδης- Ψύλλος) Φιλίππειο 15:00, Φέρωνας Markakis Homme- Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης (Γκόγκας- Σαχίνογλου) Συκεών 18:00, Εκμάθηση- Αρχέλαος Κατερίνης (Βαγγελτζίκης- Τορνικίδης) Αξιούπολης 19:00, Αλέξανδρος Αξιούπολης- Φοίβος Συκεών (Λινάρδος- Νικολαϊδης, Μπουγιάκας) Καματερού 20:00, ΑΕ Χαλανδρίου- Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (Γερουλάνος- Γερουλάνος) Χαλκίδης 20:00, Άρης Νικαίας- Ποσειδών […]

(LIVE) Οι αγώνες του Σαββατοκύριακου (28-30/10)

Τα πρωταθλήματα Α2 Γυναικών και Β΄Εθνικής κάνουν πρεμιέρα το προσεχές Σαββατόκυριακο ενώ συνεχίζεται κανονικά και η Α2 Ανδρών. Μέσω του e-handball.gr μπορείτε να ενημερώνεστε για τα αποτελέσματα: Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2023 Α2 Ανδρών (2η αγωνιστική) Αρχέλαος Κατερίνης- Φαίακας Κέρκυρας 29-23 Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης- Πανσερραϊκός 32-30 HC Σαλαμίνα- Χαλάνδρι 38-22 Φοίβος Συκεών- Φέρωνας Βέροιας Markakis Home 29-16 […]

Πρόγραμμα και Διαιτητές (28-29/10/2023)

Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2023 Handball Premier (6η αγωνιστική) ΔΑΚ Κιλκίς 17:30, ΓΑΣ Κιλκίς- ΑΕΚ (Θεοδοσίου- Παπούλιας, Μπουγιάκας) Κραχτίδης 18:00, Βianco Monte Δράμα- Ζαφειράκης Νάουσας (Γράψας- Κυριακού, Δελόγλου) Ηλιούπολης 18:00, Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή- Πανελλήνιος ΓΣ (Παπαματθαίου- Χρηστίδη, Μίγκας) Α2 Ανδρών (2η αγωνιστική) ΔΑΚ Κατερίνης 16:00, Αρχέλαος Κατερίνης- Φαίακας Κέρκυρας (Αγγελίδης- Βιολιτζής) Αλεξανδρούπολης 18:00, Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης- Πανσερραϊκός […]

Φιλικα προετοιμασίας για την Ακαδημία των Σπορ στην Αθήνα

Στην Αθήνα βρέθηκε το περασμένο Σαββατοκύριακο η ανδρική ομάδα χάντμπολ της Ακαδημίας των Σπορ, όπου  έδωσε δύο φιλικούς αγώνες, με τον Ηλυσιακό (ομάδα Β’ εθνικής) και την εφηβική ομάδα του Δούκα στο γήπεδο Δαίς. Ο προπονητής της ομάδας Γιάννης Παπαγιαννόπουλος έβγαλε τα συμπεράσματα του για την πορεία της προετοιμασίας της ομάδας δήλωσε σχετικά: «είμαστε σε […]

Οι κληρώσεις στα πρωταθλήματα Α2 Ανδρών, Α2 Γυναικών και Β’ Ανδρών

Πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Πέμπτης (24/8), στα Γραφεία της ΟΧΕ, η κλήρωση για τα πρωταθλήματα Α2 Ανδρών, Α2 Γυναικών και Β’ Εθνική. Στην Α2 Ανδρών οι ομάδες χωρίζονται και φέτος σε δύο ομίλους. 1ος Όμιλος: ΕΣΝ Βριλησσίων, Άρης Νίκαιας, Σαλαμίνα HC, Αθηναϊκός, Νέα Ιωνία, Ακαδημία των Σπορ, Ποσειδών Λουτρακίου, Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων, ΑΕ Χαλανδρίου, Παπασιδέρης […]

Τεχνικός Διευθυντής στον ΑΣΟΔ ο Κότσιρας

Ο Α.Σ.Ο.Δ Ασπροπύργου στο πλαίσιο της συνεχούς προσπάθειας για την βελτίωση και αναβάθμιση του Συλλόγου ανακοίνωσε την έναρξη της συνεργασίας του με τον Κώστα Κότσιρα, στον ρόλο του τεχνικού διευθυντή. Η σχετική ανακοίνωση: «Καλωσορίζουμε ξανά στην οικογένεια του Α.Σ.Ο.Δ Ασπροπύργου τον Κώστα Κότσιρα και του ευχόμαστε κάθε επιτυχία στα νέα του καθήκοντα ». O Κώστας […]

Ο ΑΣΟΔ Ασπροπύργου στη Β’ Εθνική

Με βήματα σταθερά και με μοναδικό στόχο να αναπτύξει και να μεγαλώσει το σύλλογο, η διοίκηση του ΑΣΟΔ Ασπροπύργου, προχώρησε στην απόφαση να δηλώσει συμμετοχή στο νέο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής Κατηγορίας ανδρών για την αγωνιστική περίοδο 2023-2024. Η απόφαση είχε ληφθεί εδώ και αρκετούς μήνες, όμως πλέον τώρα ήρθε η ώρα να πάρει και […]

Ορισμοί Αγώνων (6-7/5/2023)

Σάββατο 6 Μαΐου 2023 Β’ Ανδρών Μοσχάτου 19:00, Δίας Μοσχάτου Ταύρου- Έσπερος Καλλιθέας (Σκλαβενίτης- Βέλιας) Μπαράζ Κορασίδων Σπίτι του Χάντμπολ 17:00, Ζαφειράκης Νάουσας- Δράμα 1986 (Γκόγκας- Σαχίνογλου) Κυριακή 7 Μαΐου 2023 Β’ Ανδρών ΔΑΚ Λαμίας 16:30, Αμφικτύονες Λαμίας- Κένταυρος Αγριά Βόλου (Παλαμιώτης- Καποτάς) Πολιτείας 17:00, ΑΟ Πολιτείας- Ασπίδα Αγίων Αναργύρων (Βήτας- Τσιβγούλης) Μπαράζ Παίδων ΔΑΚ […]

(LIVE) Οι αγώνες του Σαββατοκύριακου (29-30/4)

Οι αναμετρήσεις σε Α2 Ανδρών, Α2 Γυναικών και Β’ Εθνική Ανδρων βρίσκονται σε εξέλιξη και μέσω του e-handball.gr μπορείτε να ενημερωθείτε για τα αποτελέσματα Σάββατο 29/4 Α2 Ανδρών Δόξα Βύρωνα-Νέα Ιωνία 28-31 Συκεών: 18.00, Φοίβος-Φίλιππος Β. Λεωνίδας-Πήγασος 28-19 Ολυμπιακός Κ.-Πανελλήνιος 26-15 Μίκρα: 21.00, Εκμάθηση-Πανόραμα Άρης Ν-Αθηναικός 21-32 Α2 Γυναικών Μ. Αλέξανδρος-Προσοτσάνη 28-21 Άρης Ν.-Αθηναικός 22-19 […]

(LIVE) Τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου (23-24/4)

Οι αναμετρήσεις σε Α2 Ανδρών, Α2 Γυναικών και Β’ Εθνική Ανδρων βρίσκονται σε εξέλιξη και μέσω του e-handball.gr μπορείτε να ενημερωθείτε για τα αποτελέσματα Α2 Ανδρών (21η αγωνιστική) Αρχέλαος Κατερίνης- Αλέξανδρος Αξιούπολης 27-19 Αθηναϊκός- Ακαδημία Πάτρας 32-24 Άρης Θεσσαλονίκης- Εκμάθηση 20-21 Πανελλήνιος- Ποσειδών Λουτρακίου 24-18 HC Σαλαμίνας- Δόξα Βύρωνα 31-30 Φίλιππος Βέροιας- Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης 21-28 […]