Μοιρασιά στο Καματερό

Σε ένα όμοεφο παιχνίδι στο Κλειστό του Καματερού με συνεχείς εναλαγές στο σκορ, ΓΑΣ Καματερού και Παπασιδέρης Κορωπίου αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 30-30 σε αγώνα για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2.

Στο πρώτο μέρος οι ομάδες μαζί σε όλη τη διάρκεια του ημιχρόνου καθώς καμία δεν κατάφερε να πάρει διαφορά στο σκορ. Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 15-15.

Στο δεύτερο μέρος, η εικόνα δεν άλλαξε ιδιαίτερα καθώς και πάλι οι δύο ομάδες ήταν κοντά. Το δεκάλεπτο 40-50 οι φιλοξενούμενοι είχαν ένα μικρό προβάδισμα της τάξης των δύο τερμάτων, όμως τελικά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν. Το τελικό σκορ σταμάτησε στο 30-30 και οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από ένα βαθμό.

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ -ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 30-30

Τα πεντάλεπτα: 4-3, 6-4, 7-8, 11-10, 12-13, 15-15 (ημχ.) 18-18, 21-21, 23-25, 24-26, 28-27, 30-30

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Γιώργος Μπελεχρής): Γιαμπουράνης 3, Κλειτσίκας 5, Παπαδόπουλος Κ. 3, Κοβάνης 1, Τσίγκας, Βαμβακούσης 7, Πίτερος 5, Σημισακάκης, Παπαδόπουλος Ι., Βάλβης, Τσαμπανίδης 1, Αργυριάδης 4, Κότσιρας, Χριστόπουλος 1, Μπελεχρής.

ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ (Ντράγκαν Γιάντσα): Γκίκας Γ., Σουρλαντζής Ι. 1, Βυθούλκας 9, Σουρλαντζής Δ. 10, Κωνσταντίνου 4, Βλάχος 4, Παύλου, Φακίνος, Λαμπαρδάκης, Δεληκούρας Δ. 2, Δεληκούρας Β., Μπότσαρης, Γκίκας Δ., Παπασπύρου, Κάββαλος.

Διαιτητές: Ψύλλος-Γιακαλής, Δίλεπτα: 1-2, Πέναλτι: 2/3-0/0