Πρώτη νίκη για τον Εθνικό Κοζάνης

ΟΦΧ Ιωαννινων

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 γυναικών πέτυχε ο Εθνικός Κοζάνης, ο οποίος στο πλάισιο της 2ης αγωνιστικής επικράτησε με 26-17 του ΟΦΧ Ιωαννίνων.

Η ομάδα του Μόσχου Κιοσέ δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα, καθώς πήρε το προβάδισμα από το ξεκίνημα της αναμέτρησης και το κράτησε μέχρι το τέλος αυξάνοντας την διαφορά στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Για την ομάδα της Κοζάνης ξεχώρισε η Καραγιαννίδου με 7 τέρματα, ενώ για την ομάδα των Ιωαννίνων η Δούμπου με 4.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ-ΟΦΧ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 26-17

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 4-2, 7-4, 7-4, 10-5, 13-9 (Ημίχρονο), 15-9, 17-11, 20-11, 22-12, 23-14, 26-17

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Μόσχος Κιοσές): Γκαμπουρά 2, Καραγιαννίδου 7, Γκιάτα 3, Τσανακτσίδου, Αργύρη 1, Σουλίου 2, Μπουκου 5, Μουρατίδου, Κουντουρά, Ιωαννίδου 2, Πουχιά, Χατζησαββίδου 1, Βεττα 2, Φλώρου, Χατζηιωάννου 1, Χατζηστεφάνου.

ΟΦΧ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (-): Βλαχοπούλου, Χατζηευστρατιάδου, Κεϊσογλου, Ιωάννου 2, Δούμπου 4, Τσαμπούρη 1, Μπλιζού 3, Κυριαζή 3, Παπαφώτη, Γκόγκου, Τζελέπη, Μηγκάνη 2, Στεφούδη 2, Τζήμα.

Διαιτητές: Γράψας-Κυριακού. Δίλεπτα: 4-3, Πέναλτι: 3/3-0/2.

*Ο αγώνας καθυστέρησε 30′ λεπτά να ξεκινήσει, λόγω προηγούμενου αγώνα.